Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe

Finaliści etapu powiatowego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom" (galeria: 1)

14 marca 2017 r., w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzację wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Obecna na uroczystym rozpoczęciu turnieju Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, jak ważna jest wiedza w zakresie przepisów przeciwpożarowych. Życzyła sukcesu wszystkim uczestnikom.

Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych, w których zwyciężyli:

w kategorii szkoła podstawowa

I miejsce: Kałuski Kacper (Szkoła Podstawowa w Grębkowie)

II miejsce: Barbachowska Paulina (Szkoła Podstawowa w Miedznej)

III miejsce: Zyśk Oliwia (Szkoła Podstawowa w Stoczku)

w kategorii gimnazjum

I miejsce: Zach Bartłomiej (Gimnazjum w Kamionnej)

II miejsce: Wieliczko Monika (Gimnazjum w Gwizdałach)

III miejsce: Wołoncewicz Zuzanna (Gimnazjum w Grębkowie)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce: Sowińska Anna (I LO w Węgrowie))

II miejsce: Jabłońska Dominika (I LO w Węgrowie))

III miejsce: Urbankowski Jakub (I LO w Węgrowie)

Włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu uczestników i ich opiekunów, został doceniony i uhonorowany dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie oraz Urząd Miejski w Węgrowie.

Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w finale wojewódzkim, który wyłoni uczestników finału centralnego.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu. Od lewej: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie Ryszard Gajewski, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceprezes Ireneusz Królik oraz Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński. (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska życzyła sukcesu wszystkim uczestnikom. (galeria: 3)
W uroczystym rozpoczęciu konkursu uczestniczył Bogdan Doliński Wójt Gminy Grębków (galeria: 5)
Ogłoszenie wyników konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminicje powiatowe. (galeria: 6)