Trwa kwalifikacja wojskowa

Trwa kwalifikacja wojskowa

... (galeria: 1)

W dniach od 04 do 28 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Węgrowie prowadzona jest kwalifikacja wojskowa.

W 2013r. przed Powiatową Komisją Lekarską , stawią się :

-mężczyźni z rocznika 1994

-mężczyźni z roczników 1989-1993, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby wojskowej

-osoby urodzone w latach 1992-1993 , które zostały uznane przez PKL za czasowo niezdolne do służby wojskowej

-kobiety urodzone w latach 1989-1994 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji , które w roku szkolnym lub akademickim 2012/2013 , kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych itp.

-osoby które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej

W sumie ze wszystkich miast i gmin Powiatu Węgrowskiego do kwalifikacji wojskowej stawi się ok. 530 osób.

W celu sprawnego zakłania ewidencji wojskowej , Starosta zatrudnił 4 pisarki i świetlicowego który min. czuwa nad porządkiem w miejscu oczekiwania osób kwalifikowanych.W kwalifikacji bierze udział przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim oraz urzędu gminy/miasta/.Dziennie kwalifikowanych jest ok.30 osób.

Tekst:

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego