„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - Łochów 2023 r.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - Łochów 2023 r.

Drukuj
(galeria: 1)

W niedzielę 5 marca 2023 roku w Łochowie już po raz VIII  odbył się  bieg lokalny „Tropem Wilczym. Bieg pamięci  Żołnierzy Wyklętych”.  Wydarzenie to miało na celu uczczenie pamięci Bohaterów Polskiego Podziemia Antykomunistycznego z lat 1944-1963. Cykl łochowskich uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych objęty został Patronatem Narodowym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Patronatem Honorowym przez: Senator RP Marię Koc, Starostę Węgrowa Ewę Besztak, Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego.  Patronat medialny objęli: Tygodnik Siedlecki, Głos Węgrowa i okolic, Kurier W.  Po powitaniu zgromadzonych Uczestników, po  przemówieniach: pana Burmistrza Roberta Gołaszewskiego i Dyrektora MiGOK Artura Lisa, odczytaniu listu od Prezydenta Andrzeja Dudy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas na  bieg dzieci do 12 lat i bieg młodzieży i dorosłych.

 W biegu wzięło udział 159 uczestników,  na starcie zgromadziły się całe rodziny, młodzi i nieco starsi zawodnicy, łochowska grupa biegowa oraz amatorzy, ponadto liczna grupa kibiców i obserwatorów. W biegu w kat. dzieci na dystansie 1000 m I miejsce zajął Wiktor Sapierzyński, II miejsce zajął  Mateusz Skóra, III miejsce należało do  Patryka Grabowskiego zaś najmłodszym uczestnikiem biegu był  Ignacy Miklaszewski. Natomiast w kat. młodzież/dorośli na dystansie 1963 m I miejsce zajął Przemysław Marczak, II miejsce zajął  Adam Grabkowski, III należało do Mateusza Perzyńskiego  a najstarszym biegnącym był pan Tadeusz Sołtysiak. Gratulujemy! Zwycięzcom wręczono puchary, statuetki i dyplomy a wszystkim uczestnikom biegu pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w wydarzeniu. Po biegu można było posilić się grochówką przygotowaną przez panie z MiGOK-u. Dziękujemy!  Podziękowania należą się również: Policji z Komendy w Węgrowie i Łochowie z pilotowanie biegu i zapewnienie bezpieczeństwa, Samodzielnemu i Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej z Węgrowa za zapewnienie opieki medycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łochowa za zabezpieczenie terenu, Ochotniczej Straży Pożarnej z  Budzisk za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i wypożyczenie kuchni polowej, Ochotniczej straży Pożarnej z Jasiorówki za pomoc w przygotowaniu wydarzenia , za zapewnienie wody dla biegaczy oraz gorącej herbaty. Drużynie Harcerskiej „Czarne Psy” i ich drużynowej pani Aldonie Porydzaj za pomoc we wszystkich pracach.  Za rok kolejna edycja biegu, mamy nadzieję, że mieszkańcy gminy Łochów tak licznie wezmą udział,  w tym sezonie wypadli rewelacyjnie. Brawo!

red. A. Sęczyk

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.