Tańczący Węgrów

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Tańczący Węgrów

Drukuj
festiwal2013 (galeria: 1)

14.04.2013r. odbył się w Węgrowie na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego II Otwarty Festiwal Tańca pod nazwą „Taniec Naszą Siłą” o zasięgu ponadpowiatowym.

23 zespoły z powiatów: węgrowskiego, sokołowskiego, siedleckiego, mińskiego, a nawet z Sierpca i Warszawy, zaprezentowały układy taneczne z zakresu tańca nowoczesnego. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne „MAX DANCE” w Węgrowie przy wsparciu gospodarza obiektu – Pana Janusza Bauma Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.Kochanowskiego w Węgrowie.

Jury w składzie : Kornelia Ciołek (choreograf), Grzegorz Pol (reżyser), Bartłomiej Stec (choreograf) obejrzało przygotowane prezentacje i oceniło wszystkie zespoły wydając sprawiedliwy werdykt w poszczególnych kategoriach wiekowych:

wśród najmłodszych - I miejsce zajęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Siódemka” w Siedlcach, II m-ce” MAX DANCE” z Węgrowa, III m-ce dzieci z Jabłonny Lackiej; szkoły podstawowe – I m-ce „ALEXIA DANCE STUDIO II” Anny Lenth z Warszawy, II m-ce „MAX DANCE” z Węgrowa i „ISKIERKI” z Sierpca, III m-ce „INDIGO DANCE ART. Kotuń; gimnazja i licea – I m-ce „ISKRY” z Sierpca, II m-ce „INDIGO DANCE Art. Kotuń i „ MAX DANCE z Węgrowa, III m-ce „ALEXIA DANCE STUDIO” Aleksandry Marek z Warszawy. Po ogłoszeniu wyników członkowie jury i Prezes Stowarzyszenia Taneczno-Gimnastycznego z Węgrowa wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Patronat nad imprezą objęli: Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, Maria Koc Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Starosta Węgrowski i Burmistrz Miasta Węgrowa. Dzięki wsparciu miejscowych sponsorów, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, znaczki okolicznościowe i gadżety firmowe.

Festiwal zatacza coraz większe kręgi : rok temu w festiwalu wzięło udział 13 zespołów tanecznych, a w tym roku 23. Ogólnie wzięło w nim udział 373 tancerzy , którzy byli usatysfakcjonowani werdyktem jury. Zespoły pokazały choreografie na wysokim poziomie artystycznym i prezentowały się na parkiecie tak, że widownia z przyjemnością je oglądała nagradzając gromkimi brawami. Młodzi ludzie pokazali, że taniec jest ich siłą, mocą i pasją.

 

Tekst:

Elżbieta Świerczewska

Sekretarz Stowarzyszenia MaxDance

 

 

 

festiwal2013... (galeria: 2)
festiwal2013.... (galeria: 3)
festiwal 2013. (galeria: 4)
festiwal2013 (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.