Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej

Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej

W dniu 5 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej. W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego tut. Urzędu,  uczestniczyli pracownicy Starostwa, członkowie Powiatowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania, Powiatowego Ośrodka Analiz Laboratoryjnych( utworzonego na bazie pracowników PSSE oraz PIW) oraz Drużyny Wykrywania i Alarmowania UM w Węgrowie. Zajęcia prowadził płk Andrzej Dybowski . W spotkaniu udział wzięło 28 osób, którym przybliżono min.  tematykę i zasady funkcjonowania systemów wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności, obowiązki i uprawnienia związane ze służbą w Formacjach Obrony Cywilnej, system zbierania i wymiany informacji o zagrożeniach. Omówiono również ochronę ludności i Obronę Cywilną w świetle przepisów międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych.

Naczelnik WZK

W. Cichocki