Święto policji w Węgrowie

Święto policji w Węgrowie

W dniu dzisiejszym (24.07) przed południem odbyły się powiatowe obchody Święta Policji z udziałem przedstawicieli parlamentu oraz lokalnego samorządu. W trakcie uroczystego apelu insp. Dariusz Król Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu wraz z insp. Zbigniewem Zięciną Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez  insp. Zbigniewa Zięcinę Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie w towarzystwie st. asp. Pawła Wrzeszcza Wice Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów w Ostaszkowie i Miednoje.

Uroczysty apel odbył się na placu Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. W uroczystości udział wzięli: Maciej Górski Poseł na Sejm RP, Anna Kaszuba Dyrektor Biura Wojewody Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Ewa Besztak Starosta Powiatu Węgrowskiego, Halina Ulińska Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa, Robert Gołaszewski Burmistrz Miasta i Gminy Łochów, Bogdan Doliński Wójt Gminy Grębków, Waldemar Cyran Wójt Gminy Sadowne, Zbigniew Kłusek Wójt Gminy Stoczek, Tadeusz Okulus Wójt Gminy Miedzna, Stanisław Komudziński Wójt Gminy Korytnica, Małgorzata Karczewska Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbno, Barbara Szczepanik Zastępca Prokuratora Rejonowego w Węgrowie, mł. bryg. Mateusz Bieniak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Dundza Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łochów, kadra kierownicza, policjantki, policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie przywitał gości, w swoim przemówieniu podziękował policjantom i pracownikom za służbę i pracę oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Podziękował również przedstawicielom samorządu ze Starostą Powiatu Węgrowskiego Ewą Besztak na czele za okazane wsparcie.  Zaproszeni goście również skierowali życzenia oraz słowa uznania dla policjantów węgrowskiej komendy.

W tym roku mianowanie na wyższy stopień otrzymało 26 policjantów i 10 policjantek.

Notatka prasowa/KPP w Węgrowie