Święto Policji w Węgrowie

Święto Policji w Węgrowie

IMG_2981 (galeria: 1)

24 lipca br., podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 95 rocznicę utworzenia Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice mniejszej w Węgrowie a następnie zostały wręczone medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości z udziałem Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusza Stępniaka, władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz dyrektorów węgrowskich urzędów i instytucji rozpoczęła msza święta w Bazylice Mniejszej, koncelebrowana przez Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się na Rynku Mariackim w Węgrowie.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie nadkom. Mirosław Olszewski przed wręczeniem odznaczeń, medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne wygłosił przemówienie, w którym podkreślił specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań. „Poczucie bezpieczeństwa i gwarancja poszanowania prawa należą do wartości, które ludzie cenią szczególnie. Rzetelność, profesjonalizm i uczciwość, to cechy dobrego funkcjonariusza”. Komendant podkreślił, że „troska o bezpieczeństwo mieszkańców i walka z przestępczością, ograniczenie zjawisk kryminogennych, to jedne z najważniejszych zadań jakie stoją przed Policją”. A miniony rok ocenił jako czas dobrej i skutecznej pracy, o czym świadczy m.in. malejąca dynamika przestępstw i wzrost ich wykrywalności. Komendant podziękował policjantkom, policjantom za sumienność, skuteczność i profesjonalizm. Podziękowania również skierował do pracowników cywilnych, emerytów i rencistów.

Brązowy medal „Za Zasługi dla Policji”, przyznawany osobom cywilnym przez Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał Jarosław Grenda Burmistrza Miasta Węgrów.

Minister Spraw Wewnętrznych wyróżnił srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Policjant” trzech funkcjonariuszy KPP w Węgrowie. Srebrną odznakę otrzymał kom. Marek Mudant. Brązową odznakę otrzymali: asp. Marek Adamczuk oraz asp. Waldemar Siwiecki.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego ufundował również nagrody rzeczowe dla wyróżnionych policjantów. Wicestarosta Węgrowski- Ewa Besztak wręczyła nagrody sierż. szt. Marcinowi Mikołajczukowi oraz asp. szt. Sylwestrowi Gołaszewskiemu.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 21 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Węgrowa oraz gmin powiatu węgrowskiego. Akty mianowania wręczał Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stepniak - opiekun węgrowskiej jednostki w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie nadkom. Mirosława Olszewskiego.

Aspirantem sztabowym Policji został:

St. asp. Rafał Tryc

Starszym aspirantem Policji został:

Asp. Andrzej Deja

Asp. Waldemar Siwiecki

Asp. Daniel Słowik

Asp. Mirosław Zawadzki

Aspirantem Policji został:

Mł. asp. Krzysztof Połaski

Mł. asp. Jarosław Śledziewski

Mł. asp. Tomasz Sapierzyński

Młodszym aspirantem Policji został: