Stypendyści szkół ponadpodstawowych północnej części powiatu

Stypendyści szkół ponadpodstawowych północnej części powiatu

Dnia 3 marca br. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Sadownem, Technikum w Łochowie, Technikum w Sadownem i Branżowej Szkoły I stopnia w Ostrówku odebrali z rąk Starosty Węgrowskiego, p. Ewy Besztak stypendia za wysokie wyniki w nauce.

Tegoroczna formuła stypendialna różni się nieco od poprzednich, ponieważ wynika z nowego brzmienia uchwały Rady Powiatu Węgrowskiego z dnia 23 czerwca 2022 roku dotyczącej szczegółowych warunków, form i zakresu udzielania stypendium w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół z terenu Powiatu Węgrowskiego” oraz trybu postępowania w tych sprawach, które radni przyjęli w formie regulaminu.

W nowej formule stypendialnej dominuje uzyskana przez ucznia średnia ocen – w przypadku stypendium za wysokie wyniki w nauce (za sem. pierwszy lub na koniec roku szkolnego), gdzie próg uzależniony jest od typu szkoły (LO – co najmniej 5,00; Technikum – co najmniej 4,80; Branżowa Szkoła I stopnia – co najmniej 4,65).

Natomiast w przypadku stypendium za szczególne osiągnięcia edukacyjne, sportowe lub artystyczne – istotne jest uzyskane konkretne wysokie osiągnięcie z jednej ww. dziedzin i stypendium to przyznawane jest raz w roku.

Obecna edycja stypendium motywacyjnego Starosty Węgrowskiego dotyczy uzyskania przez ucznia wysokich wyników w nauce za I sem. r. szk. 2022/2023. I tak stypendium to otrzymali:

LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

Branżowa Szkoła I st. w Ostrówku

Karolina Telak, III – średnia ocen 4,90

Mateusz Rek, II – średnia ocen 4,67

W kolejnych dniach zostaną wręczone stypendia uczniom pozostałych szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu.

Stypendystom gratulujemy uzyskanych w pierwszym semestrze osiągnięć z życzeniami ich powtórzenia w kolejnych edycjach.

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki