Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego 2020

Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego 2020

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Węgrowskiego- corocznie począwszy od 2016 roku przeprowadzany jest konkurs „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego”.  Konkurs jest otwarty dla wszystkich strażaków pełniących służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Węgrowie oraz strażaków ochotników zrzeszonych w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie powiatu węgrowskiego.  Celem konkursu jest:

- wspieranie i promowanie aktywności strażaków w dziedzinie bezpieczeństwa oraz działalności społecznej i kulturalnej;

- promowanie działalności służb ratowniczych;

- poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i docenienie ofiarności strażaków;

- przedstawienie, spopularyzowanie i nagrodzenie strażaków wyróżniających się ofiarnością i niezwykłymi  postawami w ratowaniu życia i mienia ludzkiego.

Również w roku bieżącym w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu.

Kapituła w składzie: Ewa Besztak- Starosta Węgrowski i Przewodnicząca Kapituły, Marek Renik- Wicestarosta Węgrowski, Jarosław Soszyński- Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie, Bogdan Doliński- Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie i Włodzimierz Cichocki- Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w kategorii strażak zawodowy- tytuł „Strażak Roku 2019 Powiatu Węgrowskiego” i nagrodę- Piotrowi Kożuchowskiemu oraz dwa wyróżnienia: Stefanowi Polkowskiemu oraz Maciejowi Szczepańskiemu.

- w kategorii strażak ochotnik- tytuł „Strażak Roku 2019 Powiatu Węgrowskiego” i nagrodę Dh Magdalenie Oniszk z OSP Łochów oraz dwa wyróżnienia: Dh Jackowi Ogonowskiemu z OSP w Starejwsi i  Dh Wojciechowi Kądzieli z OSP Węgrów.

W związku z brakiem możliwości osobistego wręczania nagród i wyróżnień spowodowanym pandemią- w tym roku Starosta Węgrowska Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, gratulacje za włożoną pracę i wysiłek w dotychczasowej działalności w PSP i OSP- przekazali poprzez listy gratulacyjne i  dyplomy, natomiast nagrody rzeczowe ufundował Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Mamy nadzieję, że przekazane nagrody i wyróżnienia, chociaż w niewielkim stopniu wynagrodzą poniesiony trud i zaangażowanie w dotychczasowej działalności.

Naczelnik WZK

Włodzimierz Cichocki