Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie zaprasza na projekcję filmu ,,Będziesz miłował ” o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie zaprasza na projekcję filmu ,,Będziesz miłował ” o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

Drukuj
(galeria: 1)

Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie

Zaprasza  na projekcję filmu ,,Będziesz miłował ” o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca o godz. 16.00

WSTĘP WOLNY

Po filmie spotkanie ze światkiem życia błogosławionego Prymasa Tysiąclecia - Anną Rastawiecką

 

"Będziesz miłował" - film, który opowiada światu
 o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim.

 

"Będziesz miłował" to  film zrealizowanego przez Fundację Opoka, który przybliża sylwetkę Prymasa Tysiąclecia i popularyzuje wiedzę historyczną o Polsce.  Film powstał w ramach obchodów 120. rocznicy urodzin, 40. rocznicy śmierci oraz beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przypadających w 2021 roku.

Jak przekazuje Fundacja Opoka, film o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim obejrzeli już widzowie w Ameryce Północnej – Środkowej - Południowej, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach i Afryce, a niedługo obejrzą go mieszkańcy Węgrowa i okolic w  nowej sali – Wirydarzu klasztoru w Węgrowie.

Autorzy filmu chcieli ukazać niezłomną postawę bł. kard. Wyszyńskiego wobec panującego w Polsce po II wojnie światowej systemu komunistycznego, jego zaangażowanie w obronę godności człowieka, odważne upominanie się o podstawowe prawa każdej istoty ludzkiej.
W filmie w realistyczny sposób pokazano czasy PRL, atmosferę ciągłej presji i osaczenia. Warto obejrzeć ten film aby poznać Prymasa jako człowieka i bohatera niezłomnego wobec aparatu przemocy i terroru.

Film ,, Będziesz miłował” w ramach projektu "Polska energia zmienia świat" realizowanego przez Fundację Opoka, jego Partnerami byli: Fundacja PGE, Fundacja ENEA, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja Tauron.

 

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.