Starosta Węgrowski zaprasza do wyrażenia opinii i uwag na temat projektu Strategii terytorialnej Partnerstwa Razem dla Rozwoju Doliny Liwca

Partnerstwo Razem dla Rozwoju Doliny Liwca obejmuje samorządy: Powiatu Węgrowskiego, Miasta Węgrów, Gminy Liw, Gminy Strachówka, Gminy Stoczek, Gminy Sadowne, Gminy Miedzna, Gminy Łochów, Gminy Jadów oraz Gminy Korytnica.

W ramach wsółpracy samorządy te podejmują wspólne działania w celu pozyskiwania środków zewnętrznych skierowanych na rozwój obszaru partnerstwa. W tym celu została przygotowana strategia terytorialna, która stanowi wyraz wspólnej polityki partnerskich gmin do roku  2030, nie odbierając żadnej z gmin prawa do przygotowania strategii rozwoju lokalnego.

Jest to pierwszy tego typu dokument, opraowany we współpracy 9 gmin i powiatu węgrowskiego.

Strategia składa się z czterech zasadniczych części (tj. diagnostycznej, strategicznej, wdrożeniowej oraz opisującej zaangażowanie społeczeństwa). W części diagnostycznej sformułowano najistotniejsze wnioski na podstawie "Raportu diagnostycznego"", określając potencjały i bariery oraz szanse rozwojowe w poszczególnych elementach składających się na funkcje obszaru. W części strategicznej wyznacono wizję obszaru oraz misję partnerskich samorządów, cele strategiczne i związane z nimi kierunki działań. Część wdrożeniowa zawiera zestaw koncepcji projektowych, które były przygotowane we współpracy z partnerami społecznymi i gospodarczymi, system wdrażania oraz moonitorowania i ewaluacji oraz potencjalne źródła finansowania działań ze środków zewnętrznych. W ostatniej części opisano rolę społeczności lokalnedj w przygotowaniu dokumentu oraz sposoby jej włączenia na etapie wdrażania strategii.

Zapraszamy mieszkańców, partnerów społecznych i gospodarczych oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się i zgłoszenia uwag do "Strategii terytorialnej Partnerstwa Razem dla Rozwoju Doliny Liwca".

Strategia dostępna jest pod adresem:

Uwagi można zgłaszać w terminie do dnia 27.09.2021r., za pomoca formularza dostępnego poniżej, na adres: CWD@powiatwegrowski.pl

Załączniki:

- "Strategia terytorialna Partnerstwa Razem dla Rozwoju Doliny Liwca"

- formularz do zgłaszania uwag