Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

Drukuj
Spotkanie z Romanem Pankiewiczem (galeria: 1)

27 kwietnia w Świetlicy OSP Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie zorganizowała spotkanie z Romanem Pankiewiczem pisarzem i podróżnikiem. Autor gościł w Grębkowie po raz pierwszy w 2013 roku, wzbudził wtedy duże zainteresowanie słuchaczy, opowiadając w niezwykły barwny i ekspresyjny sposób o Islandii, w której spędził trzy lata swojego życia, a efektem tego była książka „ Islandia – trzeci żywioł”.

Podczas spotkania pisarz promował swoją najnowszą książkę „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, która wchodzi w skład zaplanowanego tryptyku „Matuszka Rosija  - pierwszy żywioł, „Niemcy – drugi żywioł oraz „Islandia – trzeci żywioł”

„Matuszka Rosija – pierwszy żywioł” to relacja z ponad 3- letniego pobytu autora w Moskwie na początku lat dziewięćdziesiątych w okresie rozpadu Związku Radzieckiego. Pobyt za wschodnią granicą dla pana Romana Pankiewicza był nie tylko związany z pracą zawodową ale był też doskonałą okazją do obserwacji życia społecznego naszych sąsiadów. Podczas pobytu w Rosji powstało wiele zdjęć które podróżnik wykorzystał do pokazu multimedialnego, ilustrującego tamtą rzeczywistość na spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną z Publicznego Gimnazjum im. J. Pawła II. Swoją opowieść autor ubarwił humorystycznymi i ciekawymi opowieściami. Pisarz dość obrazowo przedstawił gimnazjalistom  umiejętność połączenia pracy zawodowej z annalistyczną obserwacją życia kraju, w którym było mu dane przebywać. Była to bardzo dobra lekcja poglądowa z czasu którym młodym ludziom jest znany z opowieści osób starszych i podręczników historii. Zainteresowanych odsyłamy bezpośrednio do lektury, która wraz z dedykacją autora znajduje się w zbiorach naszej biblioteki.

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem (galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.