Spotkanie z PKP PLK S.A.

Spotkanie z PKP PLK S.A.

Dnia 18 stycznia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik spotkali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zespół ds. modernizacji linii kolejowej E75. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Łochów Robert Gołaszewski, Zarząd Dróg Powiatowych w Węgrowie: dyrektor Marcin Gąsiorek i inż. Michał Włodarek. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia projektu porozumień w sprawie przejęcia w zarządzanie infrastruktury drogowej planowanej do wybudowania w ramach projektu: „ Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa – Rembertów – Sadowne”. Uczestnicy zebrania omawiali zadanie budowy obiektów inżynieryjnych, tj. jednego wiaduktu kolejowego w miejscowości Topór oraz dwóch wiaduktów kolejowych w Łochowie, a także dwóch skrzyżowań dwupoziomowych w Łochowie: skrzyżowanie dwupoziomowe w km 57,916  linii kolejowej nr 6, skrzyżowanie dwupoziomowe w km 60,332 linii kolejowej nr 6.

Realizacja projektu zaplanowana jest na koniec 2020 r.