Spotkanie z Markiem Soszyńskim Wiceprezesem Stowarzyszenia AVSI Polska

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z Markiem Soszyńskim Wiceprezesem Stowarzyszenia AVSI Polska

Drukuj
(galeria: 1)

8 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Stowarzyszenia AVSI Polska z samorządami powiatu węgrowskiego w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego już od paru miesięcy współpracuje ze Stowarzyszeniem AVSI Polska w ramach podpisanego porozumienia. Dzięki tej współpracy wszystkie miejsca czasowego pobytu uchodźców stworzone na terenie powiatu węgrowskiego zostały wyposażone w niezbędny sprzęt AGD. Stowarzyszenie AVSI Polska finansuje także naukę języka polskiego.

Spotkanie poprowadzone przez Marka Soszyńskiego - Wiceprezesa Stowarzyszenia AVSI Polska podsumowało bieżącą współpracę z samorządami. Wiceprezes zaprezentował również dobre praktyki ze współpracy z innymi samorządami w Polsce. Na spotkaniu dyskutowano także nad kierunkiem przyszłych działań. Jedną z proponowanych inicjatyw ze strony AVSI jest przeprowadzenie diagnozy wśród uchodźców pod kątem kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie odpowiednich szkoleń, dzięki którym lepiej odnajdą się w rzeczywistości lokalnego rynku pracy.

Zwrócono także uwagę na konieczność stworzenia miejsc do długoterminowego pobytu osób chcących związać swoją przyszłość z powiatem węgrowskim. Samorząd Powiatu Węgrowskiego wystąpił z propozycją przebudowania i dostosowania budynku internatu zlokalizowanego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Sekretarz Łochowa Angelika Pasek-Gilarska, Dyrektor ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Dyrektor ZSP w Węgrowie Jacek Nowotniak, Dyrektor PCPR Sylwia Domżała-Kurtiak, Wicedyrektor ZSP Joanna Gołębiewska-Kokoszka, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Węgrowie Hubert Kowalewski. Z uczestnikami zdalnie łączył się Prezes Zarządu AVSI Polska Donato Di Gilio.

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.