Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

Drukuj
(galeria: 1)

8 września 2022 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się zebranie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Węgrowski. Powiat Węgrowski reprezentowali: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Marek Renik – Wicestarosta, Anna Pawełas – Skarbnik Powiatu Węgrowskiego, Brygida Górniaczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego, Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz Sylwia Rybak – Z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Kierownictwo szkół i placówek oświatowych reprezentowane było przez: Jacka Nowotniaka – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Ewę Dmowską – Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Agnieszkę Ludwin – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Sławomira Ryszawę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Marię Pełkę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Hannę Kasperowicz – Dyrektora – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Monikę Kowalską – Z-cę Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku oraz Beatę Gashi – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie.

Na zebraniu zostały omówione sprawy przygotowania szkół do kolejnego roku szkolnego 2022/2023 w aspekcie zmian w prawie oświatowym, które weszły w życie z dniem 1 września br., sprawy budżetowe i okołobudżetowe w aspekcie tegorocznych wydatków budżetowych, jak i projektu budżetu na 2023 rok. Następnie omówiono kwestie związane z kontrolą danych zawartych w Systemie Informacji Oświatowej wg stanu na 30 września 2022 r. Poruszono temat przygotowań do Powiatowego Dnia Edukacji oraz obchodów 160 Rocznicy Powstania Styczniowego i związanego z nim boju pod Węgrowem, zwanego „polskie Termopile”. Na sam koniec zebrania, w punkcie dotyczącym spraw różnych omówiono sprawy związane z udziałem szkół ponadpodstawowych w: rozgrywkach sportowych określonych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie; przedsięwzięciu pn. „Poznaj Polskę” będącego częścią POLSKIEGO ŁADU; konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „Edukreator na Mazowszu”.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.