Spotkanie seniorów z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Panią Marleną Maląg

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie seniorów z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Panią Marleną Maląg

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 14.11.2022r. odbyło się spotkanie organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzine w Węgrowie dla seniorów z terenu powiatu węgrowskiego ze specjalistami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu w sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor - Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie uczestniczyło ponad 100 osób.

W spotkaniu wzięlo udział wielu gości, m.in.: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, poseł na sejm RP Maciej Górski, kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, starosta węgrowski  Ewa Besztak, członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, wójtowie, burmistrzowie, fukncjonariusze KPP w Węgrowie oraz kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu powiatu węgrowskiego. Spotkanie informacyjne połączono z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Spotkanie przeprowadzono w formie prelekcji z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwa operacji bankowych, bezpieczeństwa zakupów i zawierania umów, wyłudzeń, oszustw oraz bezpieczeństwa na drogach.

Uczestnicy skorzystali z wiedzy i doświadczenia prowadzących prelekcje, przygotowano także słodki poczęstunek.

Powyższe wydarzenie było drugim z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Bezpiecznie, rozsądnie, z umiarem” – cykl oddziaływań profilaktyczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu węgrowskiego”, dofinansowanego przez MSWiA w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024 (2022r.)

W ramach projektu przewidziano jeszcze konferencję dla pracowników oświaty i instytucji pomocy społecznej z zakresu profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży, która odbędzie się 18.11.2022r.

Projekt realizowany jest przez Powiat Węgrowski  - bezpośredni realizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. 

Info: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.