Spotkanie samorządowców z przedstawicielami PGW Wody Polskie

Spotkanie samorządowców z przedstawicielami PGW Wody Polskie

W dniu 2 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie z samorządowcami zorganizowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przy udziale Starosty Węgrowskiego – Pani Ewy Besztak i Wicestarosty Pana Marka Renika.

PGW Wody Polskie reprezentowali: zastępca Dyrektora ds. Powodzi i Suszy w RZGW w Lublinie - Dawid Kostecki,  zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim - Piotr Ładno, kierownik Nadzoru Wodnego w Ostrowi Mazowieckiej - Radosław Sitek i pracownik Nadzoru Wodnego w Węgrowie - Marta Morawska.

Na spotkaniu zostały poruszone następujące zagadnienia

• Plan przeciwdziałania skutkom suszy

• Działania ARiMR – dotacje na inwestycję w nawadnianiu gospodarstw

• Zagadnienia dotyczące Spółek Wodnych

• Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych

Wody Polskie zakładają, że w ciągu najbliższych 3 lat przeznaczą dodatkowe 157,9 mln zł na realizacje inwestycji poprawiających bilans wodny na terenach rolniczych, dzięki przywracaniu funkcji nawadniającej w istniejących systemach melioracyjnych oraz zwiększenia retencji korytowej w rzekach i kanałach.

W spotkaniu również udział wzięli: Burmistrz Miasta Węgrowa- Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa- Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Miedzna- Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Korytnica- Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Sadowne- Waldemar Cyran, Wójt Gminy Grębków- Bogdan Doliński, Wójt Gminy Jadów- Dariusz Kokoszka, Dyrektor Rejonowego Związku Spółek wodnych w Węgrowie- Sławomir Salach, Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie - Bożena Gierej oraz zaproszeni goście.

Info: Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Węgrowie