Spotkanie rodziców zastępczych ze specjalistami z zakresu profilaktyki uzależnień oraz cyberbezpieczeństwa

W dniu 25.10.2022r. w przepięknej Sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor – Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, odbyło się spotkanie rodziców zastępczych z terenu powiatu węgrowskiego ze specjalistami z zakresu profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży. Na spotkaniu obecna była również Pani Starosta Ewa Besztak.

Spotkanie przeprowadzono w formie pogadanki z elementami szkoleniowymi, przedstawiono 2 tematy problemowe:

1. „Bezpieczeństwo dzieci w sieci” Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży – poprowadzony przez dr Beatę Bocian-Waszkiewicz
  2. „Ostroż/NIE/sięgam” Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży – poprowadzony przez mgr Marzenę Marchela

Uczestnicy skorzystali z wiedzy i doświadczenia prowadzących prelekcje, przygotowano także słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia ekspozycji muzealnej – Węgrów miasto wielu kultur i religii.

Powyższe wydarzenie jest pierwszym z szeregu przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Bezpiecznie, rozsądnie, z umiarem” – cykl oddziaływań profilaktyczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu węgrowskiego”, dofinansowanego przez MSWiA w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2022 r.)

W ramach projektu przewidziano ponadto:

- spotkanie dla seniorów z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwa operacji bankowych, bezpieczeństwa zakupów i zawierania umów, wyłudzeń, oszustw

- konferencję dla pracowników oświaty i instytucji pomocy społecznej z zakresu profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży

Projekt realizowany jest przez Powiat Węgrowski (bezpośredni realizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie), a wszystkie spotkania odbywać się będą w Sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor –  Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

Info: Agata Kuć - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie