Spotkanie Premiera z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w Łazach (gm. Łochów)

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie Premiera z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w Łazach (gm. Łochów)

Drukuj
(galeria: 1)

9 marca, Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gminę Łochów, gdzie spotkał się z grupą kobiet i dzieci przebywających w Łazach, które uciekły do Polski z objętej wojną Ukrainy.

Rozmowy z uchodźcami były pełne emocji i wzruszeń. Kobiety dziękowały wszystkim, dzięki którym znalazły schronienie i mogą spać bezpiecznie bez obaw o życie swoich dzieci.

Premier spotkał się także z lokalnymi samorządowcami. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy w Łochowie dziękował samorządom z całej Polski za sprawne i efektywne działania. Podziękowania skierował także do wszystkich Polaków, którzy od czasu wybuchu wojny w Ukrainie są zaangażowani we wszelkie formy udzielania pomocy naszym sąsiadom.

W spotkaniu z Premierem udział wzięli: Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wiceburmistrz Małgorzata Łotarska, pracownicy Urzędu Miejskiego w Łochowie a także przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji z terenu powiatu.

 

foto: Facebook/MateuszMorawiecki i UG w Łochowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.