Spotkanie informacyjne nt. „Rządowego Programu Polski Ład”

Spotkanie informacyjne nt. „Rządowego Programu Polski Ład”

Dzisiaj, 11.01.2022 w budynku Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące programu „Polski Ład”.

Prelegentami spotkania byli pracownicy Banku BGK: Wiktor Wawreszuk, Dyrektor do spraw Rozwoju Relacji Społecznych BGK, oraz Leszek Kopczyński, Ekspert do spraw Sprzedaży w BGK regionu Mazowieckiego.

Podczas prezentacji, odbywającej się pod tytułem „Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych”, przedstawiono finansową i inwestycyjną stronę programu oraz rolę Banku Gospodarstwa Krajowego. Od początku istnienia BGK jego celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego państwa, a kilka miesięcy temu został dodany uzupełniający element zrównoważony.

Program Nowy Ład jest podzielony na kilka edycji. Nabór do edycji pierwszej zakończył się 15.08.2021 r. a w tym momencie trwa nabór do edycji 2. Dla wszystkich Samorządów Powiatu Węgrowskiego zostały przekazane dofinansowania podczas pierwszej edycji programu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Węgrowskiego wraz z pracownikami urzędów zajmującymi się inwestycjami, m.in.: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Skarbnik Powiatu Anna Pawełas i pracownicy Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Węgrowie.