Spotkanie dotyczące przebudowy drogi powiatowej nr 4248W Cierpięta – Grębków – Wyszków

W dniu 01.12.2020 r. odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Węgrowskiego z Panem Dariuszem Zbieciem, projektantem drogowym. Omówiono koncepcje rozbudowy drogi powiatowej nr 4248W Cierpięta – Grębków – Wyszków.

Na odcinku Żarnówka – Grębków planuje się rozbudowę odcinka w km ok. 2+675 – 3+750, dł. 1,075 km, zaś na odcinku Grębków – Podsusze w km ok. 5+355 – 9+090, dł. 3,735 km. W ramach zadań projektuje się gruntowną przebudowę konstrukcji jezdni, budowę jednostronnych chodników w rejonach ścisłej zabudowy, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie przepustów i zjazdów. Roboty budowlane na odcinku Żarnówka – Grębków współfinansowane będą ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zaś roboty na odcinku Grębków – Podsusze zgłoszone zostaną do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w naborze w 2021 roku.