Sportowy turniej w ramach Programu Comenius Regio

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Sportowy turniej w ramach Programu Comenius Regio

Drukuj
DSC00143 (galeria: 1)

W hali ZSP w Węgrowie odbył się Międzynarodowy Turniej Rekreacyjno–Sportowy zorganizowany w ramach projektu Comenius Regio „Benefity v škole a regióne kreatívnym pohybom”.

W imprezie wzięło udział 55 uczestników - przedstawicieli 4 placówek ze Słowacji (goście), Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie i Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie (gospodarze). Program zawodów przewidywał rywalizację w następujących konkurencjach: piłce nożnej, piłce ręcznej, unihokeju, tenisie stołowym i ringo. Turniej rozpoczął się od odegrania hymnów państwowych, a po ich wysłuchaniu imprezę uroczyście otworzył Pan Tadeusz Krupa, koordynator projektu i jednocześnie Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Obecni byli też: Pan Janusz Baum – dyrektor ZSP w Węgrowie, Pani Hanna Kasperowicz – dyrektor SOSzW w Węgrowie i Pani Agnieszka Wiśniewska – wicedyrektor SOSzW w Węgrowie.

Na początku współzawodnictwa doszło do pojedynku w piłce nożnej. W tej dyscyplinie gospodarze zwyciężyli zdecydowanie 9:3. W meczu szczypiornistów ponownie lepszy okazał się zespół węgrowski, który rzucił rywalom 7 goli. Drużyna gości odpowiedziała 3 bramkami. Także w unihokeju padł wynik korzystny dla węgrowskiej drużyny, która po zaciętej walce zwyciężyła 3:2. Goście ze Słowacji okazali się natomiast wyraźnie lepsi w ringo (15:10, 15:7), a pojedynek zawodników grających w tenisa stołowego trzymał w napięciu licznie zgromadzoną widownię aż do ostatniej piłeczki. Tę rozstrzygnęli na swoją korzyść Słowacy i cieszyli się z sukcesu 3:2. W ramach turnieju odbył się także rajd rowerowy. Uczestnicy w ramach działań promujących zdrowy styl życia zwiedzili na rowerach najciekawsze miejsca najbliższej okolicy.

Turniej był wysoce udaną imprezą, a uczestnicy wykazali się praktycznymi umiejętnościami w zakresie dyscyplin sportowych, które wystąpiły podczas turnieju. Jako nauczyciele będą mogli wykorzystać te umiejętności w pracy z uczniami. Wyniki poszczególnych meczów nie są najistotniejszą sprawą. Najważniejsze to atmosfera zawodów i rywalizacja z przestrzeganiem szlachetnych zasad idei fair play oraz integracja i wymiana doświadczeń uczestników międzynarodowego projektu.

Na zakończenie imprezy naczelnik Tadeusz Krupa i dyrektor Hanna Kasperowicz wręczyli zawodniczkom i zawodnikom puchary, medale i dyplomy.

Organizatorzy dziękują arbitrom poszczególnych dyscyplin za wzorowe sędziowanie i sprawne przeprowadzenie meczów, a gospodarzowi obiektów sportowych, p. Dyrektorowi Januszowi Baumowi za ich udostępnienie i przygotowanie do turnieju.

Tekst:

Koordynator Projektu – Tadeusz Krupa

DSC00222 (galeria: 2)
DSC00758 (galeria: 3)
DSC00524 (galeria: 4)
DSC00177 (galeria: 5)
DSC00296 (galeria: 6)
DSC00276 (galeria: 7)
DSC00513 (galeria: 8)
DSC00544 (galeria: 9)
DSC00225 (galeria: 10)
DSC00393 (galeria: 11)
DSC00347 (galeria: 12)
DSC00155 (galeria: 13)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.