SOSW świętuje Dzień Świadomości Autyzmu i wspiera akcję szycia maseczek

SOSW świętuje Dzień Świadomości Autyzmu i wspiera akcję szycia maseczek

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest co roku 2 kwietnia. W tym roku dzień ten świętujemy podwójnie, nie tylko „na niebiesko”, ale i z myślą o zdrowiu drugiego człowieka w trudnym czasie stanu epidemicznego w Polsce. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie włączył się bowiem w zainicjowaną przez pana Mariusza Witkowskiego akcję szycia maseczek ochronnych na terenie Węgrowa. Nasze ubrane „na niebiesko” panie, w tym i pani dyrektor SOSW Hanna Kasperowicz już od rana pilnie pracowały, by wspomóc służbę zdrowia. Włączenie się w inicjatywę było też możliwe dzięki poparciu działającego przy Ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów”, które przekazało na ten cel p. Mariuszowi Witkowskiemu 1500 zł. Za wszystkie środki zostały nabyte materiały niezbędne do wykonania podstawowych środków ochrony.

Niech te słowa, „napisane wierszem” pocieszą nas w tym trudnym czasie i staną się inspiracją do dalszego pomagania i dzielenia się dobrem.

Nadszedł pandemii czas,

refleksji i zadumy.

Zniknęły z ulic miast

roześmiane tłumy.

Choć ucichł szkolny gwar-

-każdy odizolowany,

nie wolno nam zapomnieć,

że pomagać mamy!

Dziś dla nas ważny dzień

i na niebiesko świecimy.

W ten sposób o autyzmie

jak co rok ludziom mówimy.

Lecz musisz wiedzieć, że

na wielu polach działamy,

w akcje na rzecz potrzebujących

zawsze się włączamy..