Sobótkowe Spotkania Folklorystyczne

Sobótkowe Spotkania Folklorystyczne

W dniach 21-23 czerwca b.r. odbyły się Sobótkowe Spotkania Folklorystyczne z udziałem młodzieży ze szkół średnich prowadzonych przez powiat węgrowski. Przez trzy dni  w Sadownem, Węgrowie i Łochowie młodzież pod okiem opiekunów a także zaproszeni goście zagraniczni dawali pokazy swoich umiejętności a także brali udział w warsztatach.

21 czerwca w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem można było oglądać występy: Zespołu Tańca Ludowego Sadzewiczowa z ZSP w Łochowie, Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha” z I LO im. A. Mickiewicza z Węgrowa, Zespołu Tańca Ludowego „Orkan” z ZSP w Sadownem a także gościnnie Zespołu Sadowianki. Gwiazdą wieczoru były dwa zespoły z Kosiva z Ukrainy. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na uroczystości reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Drugi dzień spotkań folklorystycznych przebiegał pod hasłem warsztatów tańców huculskich odbywających się w I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, które dla naszej młodzieży zorganizowali goście z Ukrainy.

Podsumowaniem trzydniowego wydarzenia była Łochowska Biesiada Muzyczna z wieczorem świętojańskim na błoniach Pałacu Łochów, gdzie wystąpiły wszystkie nasze ludowe zespoły młodzieżowe ze szkół średnich a także Gwizdalanki, Kapela Łochowska i zaproszeni goście, wśród których znalazły się zespoły z Kosiva.

Inicjatorem Sobótkowych Spotkań Folklorystyczbych był MiGOK Łochów, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgrowie i Pałacem i Folwarkiem Łochów.

Foto: FB/Marek Renik, Robert Gołaszewski