SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W WĘGROWIE

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W WĘGROWIE

Jedyny taki w województwie mazowieckim

Dzięki staraniom Starosty Węgrowskiego, od 1 września 2012 w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie została utworzona klasa o profilu piłki siatkowej dziewcząt.

Klasa taka, jedyna w województwie mazowiecki, funkcjonuje dzięki współpracy pomiędzy Powiatem Węgrowskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i ZSP w Węgrowie, w ramach projektu nowoutworzonych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Inicjatorem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, propagując i wspierając w ten sposób rozwój sportu młodzieżowego.

Dla uczennic, które zostały zakwalifikowane do tej klasy, stworzono doskonałe warunki do nauki i uprawiania sportu na najwyższym poziomie:

1. zajęcia sportowe w wymiarze min. 16 godzin tygodniowo, z wykwalifikowaną kadrą trenerską, stosując najnowsze metody treningowe w oparciu o program szkolenia stworzony przez trenerów Reprezentacji Polski,

2. udział w rozgrywkach sportowych,

3. opieka medyczna i fizjoterapeutyczna,

4. uczennice spoza Węgrowa mają możliwość bezpłatnego zakwaterowania w bursie szkolnej( na terenie ZSP) oraz wyżywienie,

5. stroje sportowe i doskonały sprzęt treningowy.

Jest to wyjątkowy projekt w skali naszego kraju. Szkoleniem zostało objętych kilkaset dziewcząt i chłopców oraz zaangażowano wielu znakomitych trenerów. Wszystko po to, aby stworzyć system szkolenia na wzór włoski, który da możliwość pełnego rozwoju sportowego utalentowanym młodym ludziom. Po raz pierwszy w Polsce, trenerzy pod przewodnictwem Zbigniewa Krzyżanowskiego( tworzył sukcesy węgrowskiego NIKE), porozumieli się w sprawach szkoleniowych, tworząc program który jest realizowany w szkołach uczestniczących w projekcie S.O.S.

Do szkolenia w ramach programu, można trafić od I klasy gimnazjum do III klasy L.O. Przyjmowane są nie tylko siatkarki , ale również dziewczęta wybitnie uzdolnione sportowo, które wcześniej nie miały możliwości grać w siatkówkę, a dysponują dobrymi warunkami fizycznymi( powyżej 170 cm) i motorycznymi( skoczność, szybkość).

Są jeszcze wolne miejsca w I klasie L.O. , dlatego zapraszamy zainteresowane osoby. Więcej informacji o projekcie i warunkach nauki w klasie siatkarskiej można znaleźć:

- na stronie internetowej szkoły zspwegrow.edu.pl,

- w sekretariacie szkoły, tel.(25) 792 26 76

- bezpośrednio u trenera, Roberta Kupisza, tel. 601-893-210, e-mail: kupisz@wp.pl .