Sesja w Zajeździe w Miedznie

Sesja w Zajeździe w Miedznie

6 (galeria: 1)

...

W nowo wyremontowanym i odrestaurowanym osiemnastowiecznym Zajeździe w Miedznie odbyła się 25 października br. XIX wyjazdowa sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Radni tradycyjnie podejmowali uchwały, zapoznali się z informacjami jednostek organizacyjnych oraz zajmowali się sprawami bieżącymi.

Sesja była, także okazją - ze względu na jej miejsce - do przekazania przez Przewodniczącą Rady - Annę Brodacką-Bartoszuk głosu gospodarzowi obiektu ks. proboszczowi Andrzejowi Oleszczukowi, który podziękował Radzie Powiatu za wsparcie finansowe oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do odbudowy Zajazdu. Służy on okolicznym mieszkańcom, turystom i pielgrzymom na różne uroczystości, wydarzenia kulturalne, szkolenia czy konferencje. Zajazd to wielofunkcyjny obiekt z pomieszczeniami zlokalizowanymi w piwnicy, na parterze i poddaszu. Są to: świetlica konferencyjna, sala restauracyjna, pomieszczenia ekspozycyjne, sala komputerowa oraz strefa sypialniana. Oficjalnego otwarcia i poświęcenia Zajazdu dokonał 19 lipca br. Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz - Ordynariusz Drohiczyński w obecności władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Po przedstawieniu powyższych informacji przez księdza proboszcza dwóch podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie wykonało kilka utworów muzycznych.

Podczas sesji głos zabierało wielu mówców, m.in. dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie Artur Skóra, który poinformował o odejściu na zasłużoną emeryturę dwóch pracowników – Ordynatora Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Węgrowie dr Jacka Towarka, na jego miejsce powołany został dr Leszek Łozowski oraz Naczelnej Pielęgniarki Janiny Puścian, na jej miejsce powołana została Joanna Zygmunt. Odchodzący na emeryturę otrzymali z rąk dyrektora SPZOZ bukiety kwiatów z upominkiem. Ponadto ważną informacją dla radnych, a przede wszystkim dla mieszkańców i pacjentów szpitala w Węgrowie jest fakt otrzymania 28 października 2012 r. certyfikatu Systemu Zarządzania Organizacji ISO 9001:2008. Certyfikat na ręce dyrektora Skóry wręczył przedstawiciel firmy certyfikującej ISOQAR. System obejmuje zarządzanie udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki i leczenia pacjentów hospitalizowanych oraz realizacji świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego. Również Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wręczył Przewodniczącej Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności działającym przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie - Annie Madyjak list gratulacyjny Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego z okazji 15 lat działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa mazowieckiego.

Po tych miłych chwilach, wyróżnieniach radni powiatowi zajęli się porządkiem obrad podejmując uchwały i decyzje: a) w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2012 r.; b) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu na lata 2012-2031; c) uchwalono „Program współpracy Powiatu Węgrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 r.”; d) ustalono rozkład godzin pracy aptek na terenie Powiatu Węgrowskiego na 2013 r.; e) podjęto uchwałę w sprawie wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego SPZOZ w Węgrowie. Radni zapoznali się również z sprawozdaniem z działalności Komendanta Powiatowego Policji za 2011 rok, informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie oraz informacją o stanie dróg i przygotowaniem do sezonu zimowego, a także informacją o stanie realizacji zadań oświatowych, w tym o wynikach sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych.

Autor: T. Nowakowski

7 (galeria: 2)