ŚDS w Miedznie ma nowy autobus

ŚDS w Miedznie ma nowy autobus

Słowa do zebranych skierował Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 1)

W dniu 29.03.2017 r. odbyło się oficjalne przekazanie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie samochodu marki Mercedes Sprinter 519 CDI, posiadającego 20 miejsc i przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto zostało sfinansowane ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania: " Likwidacja barier transportowych poprzez zakup autobusu przeznaczonego do przewozu niepełnosprawnych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie". Całkowity koszt autobusu: 300 058,50 zł, w tym środki z PFRON - 207 600,00 zł. Powiat Węgrowski dofinansował zakup kwotą: 92 458,50 zł

Na uroczystość przybyli: Dyrektor Mazowieckiego Oddziału PEFRON Joanna Skoczek ze współpracownikami, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Andrzej Kruszewski, Włodzimierz Miszczak i Paweł Stelmach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Radni Rady Powiatu: Marek Matusik i Krzysztof Onaszkiewicz, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski i przedstawiciele samorządu gminy, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Zastępca Burmistrza Małgorzata Łotarska, ks. prałat Leszek Gardziński i proboszcz parafii w Miedznie ks. Jarosław Górski, przedstawiciele zaprzyjaźnionych z ŚDS jednostek prowadzonych przez Powiat a także sami zainteresowani, czyli podopieczni ośrodka. Zebranych powitała dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie Longina Myszkowska, która dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby podopieczni mogli wygodniej i bezpieczniej podróżować. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wyraził radość z podjętej przez władze powiatu decyzji o zakupu samochodu, który tak wielu osobom ułatwi codzienne funkcjonowanie. Zaraz po uroczystym poświęceniu samochodu, goście udali się do Zajazdu w Miedznie, gdzie podopieczni ośrodka przygotowali piękną część  artystyczną. Nie zabrakło miłych słów, wyrazów wdzięczności oraz wzruszenia ze strony podopiecznych ŚDS.

Gości powitała dyrektor ŚDS w Miedznie Longina Myszkowska (galeria: 5)
Przemówienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 9)
Przemówienie Dyrektor Mazowieckiego Oddziału PEFRON Joanny Skoczek (galeria: 10)
Słowa do zebranych skierował Wójt  Gminy Miedzna Janusz Rutkowski. Obok Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, ks. prałat Leszek Gardziński i ks.  Jarosław Górski proboszcz parafii w Miedznie (galeria: 11)