„Samorząd z pasją”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Samorząd z pasją”

Drukuj

Jesteśmy „Samorządem z pasją”, gdyż mamy „Szkoły z pasją”

13 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach konferencji podsumowującej projekt „Samorząd wspierający szkołę z pasją” spotkali się przedstawiciele wybranych samorządów, które twórczo i z pasją wspierają swoje szkoły z pasją. Wśród nich również przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Gościem specjalnych konferencji była minister edukacji p. Krystyna Szumilas.

W roku szkolnym 2011/2012 przystąpiliśmy do projektu „Samorząd z pasją” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach inicjatywy flagowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do projektu zgłosiliśmy cztery dobre praktyki, pomysły działań realizowane przez szkoły, dla których Powiat Węgrowski jest organem prowadzącym – publikując je na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej http://www.ceo.org.pl. Zaliczyliśmy do nich następujące działania: „Nasza krew ratuje życie”, „Segregacja odpadów u źródło ich pochodzenia”, „Historia wciąż żywa”, i „Moja pasja”. Wszystkie one realizowane są przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. W programie uczestniczyło ponad 200 samorządów z całego kraju zgłaszając ponad 320 dobrych praktyk. Nasze pomysły zostały ocenione bardzo wysoko przez Radę Samorządową programu „Szkoła ucząca się” honorując je tytułem „Samorządu wspierającego szkołę z pasją”, gdyż spośród 15 samorządów terytorialnych również i my otrzymaliśmy tytuł „Samorządu wspierającego szkoły z pasją”. Więcej o konferencji na stronie http://www.ceo.org.pl w zakładce Samorządy przyjazne i z pasją, natomiast o zgłoszonych dobrych praktykach (330 dobrych praktykach) na stronie https://www.edutuba.pl.

Projekt ten promuje szkoły otwarte na i dla społeczności lokalnej, włączające się we współpracę z różnego rodzaju organizacjami społecznymi i lokalnymi instytucjami, angażujące młodzież w działania lokalne.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.