Rozbudowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

Rozbudowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

14 grudnia nastąpiło symboliczne wręczenie czeku w wysokości 4 mln zł na rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. W imieniu Premiera RP wręczenia dokonała Senator RP Maria Koc i Poseł na Sejm RP Maciej Górski. Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach realizacji zadania przewiduje się dobudowę nowego skrzydła dydaktycznego oraz termomodernizację istniejącego budynku głównego. Dobudowane skrzydło połączone zostanie z istniejącym budynkiem parterowym łącznikiem. W budynku zaprojektowano nową szatnię, kotłownię, sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, łazienki - w tym dla osób niepełnosprawnych, windę oraz ciągi komunikacyjne. Istniejący budynek dydaktyczny zostanie poddany termomodernizacji. Planuje się wymianę stolarki otworowej, wymianę pokrycia dachowego, docieplenie ścian oraz przebudowę c.o.

W najbliższym czasie Powiat Węgrowski zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Planowane oddanie obiektu do użytkowania w IV kwartale 2022 roku.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik podziękowali Parlamentarzystom Marii Koc i Maciejowi Górskiemu za dotychczasową współpracę i złożyli najlepsze życzenia świąteczne.