Roman Postek przewodniczącym Komitetu ds. obchodów 160. lecia powstania styczniowego

W dniu 9 stycznia 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące organizacji obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego.

Podczas spotkania Starosta Ewa Besztak dokonała prezentacji szkicu Kalendarza obchodów 160. rocznicy, który zawiera informacje o wydarzeniach zaplanowanych przez lokalne samorządy, organizacje, stowarzyszenia, szkoły czy placówki oświatowe. Wśród nich znajdują się m.in. uroczystości patriotyczne, konferencje, konkursy czy rekonstrukcje historyczne.

Słowa do zebranych skierowała także Senator RP Maria Koc, dziękując wszystkim za ogromne zaangażowanie w organizację imponującej liczby wydarzeń upamiętniających bohaterską walkę powstańców.

----------------------------------------------------------

Na wniosek Starosty Ewy Besztak podczas spotkania powołano także przewodniczącego Komitetu ds. obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego. Został nim Pan Roman Postek, który jest twórcą mapy miejsc pamięci na terenie powiatu węgrowskiego związanych z powstaniem styczniowym a także przygotowuje publikację dotyczącą losów powstania styczniowego na naszych terenach.

-------------------------------------------------------------

Powiat Węgrowski dokona inauguracji obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 19 stycznia 2023 r. w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.