Roman Postek odznaczony złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”

Roman Postek odznaczony złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”

Przed rozpoczęciem XXXV sesji Rady Powiatu Węgrowskiego w dniu 29 kwietnia 2021 r. Roman Postek dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie z rąk Magdaleny Gawin podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków odebrał złotą odznakę „Za opiekę nad zabytkami”.

Odznaka została przyznana na wniosek wystosowany przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak i jest swoistym uhonorowaniem 33-letniej pracy zawodowej Romana Postka na rzecz rozwoju Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Dyrektor Roman Postek odebrał podziękowania z rąk Wiceminister Magdaleny Gawin, Senator RP Marii Koc oraz Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak i Wicestarosty Marka Renika. Zwrócono uwagę na jego niewyobrażalny wkład w rozwój instytucji poprzez uchronienie jej przed katastrofą budowlaną oraz ciągłą rewitalizacją. Doceniono także rozbudowę ekspozycji muzealnej, która w okresie, gdy dyrektorem jest Roman Postek (od 2003 roku) podwoiła swoje zbiory.

Nie zapomniano także o osobistym wkładzie intelektualnym dyrektora Romana Postka, który przez okres swojej pracy stworzył wiele wydawnictw historycznych propagujących Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie.