Respirator dla węgrowskiego szpitala

Respirator dla węgrowskiego szpitala

Społeczna Rada SP ZOZ po raz pierwszy swoje obrady prowadziła w formie wideokonferencji. Tematem przewodnim spotkania, które odbyło się 21 kwietnia było przyjęcie sprawozdania SP ZOZ za 2019 rok.

Węgrowski szpital jako jeden z nielicznych szpitali powiatowych w Polsce jest jednostką nieposiadającą zadłużenia oraz niegenerującą strat. W 2019 roku SP ZOZ osiągnął zysk w wysokości ok. 350 tys. zł.

Rada dyskutowała także nad inicjatywą Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak dotyczącą zakupu respiratora na rzecz węgrowskiego szpitala. Respirator będzie kosztował około 100 tys. zł i został już zamówiony przez Powiat Węgrowski. W kosztach jego zakupu partycypować będą wszystkie gminy z terenu powiatu.

W trakcie obrad pojawiły się również kwestie związane z przygotowaniem SP ZOZ-u do walki z epidemią koronawirusa. Węgrowski szpital jest wyposażony w niezbędny sprzęt ochrony osobistej dla pracowników, jest także miejscem bezpiecznym dla pacjentów dzięki wdrożonym procedurom. Na spotkaniu padały również inne propozycje inicjatyw dotyczących epidemii, które zostaną przeanalizowane w najbliższym czasie.

Fot. SP ZOZ Węgrów