PUKS „Fides” Węgrów gra w Czechach

powiatwegrowski.pl - Strona główna

PUKS „Fides” Węgrów gra w Czechach

Drukuj
(galeria: 1)

23.05.2015r. w Czechach, 3 szachistów z PUKS „Fides” Węgrów reprezentowało Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów w „ 3 Memoriale Lukasa Krula” - Międzynarodowym Turnieju Szachów Szybkich.

W kategorii do lat 15 Jakub Żurawicki zajął miejsce 7, Marianna Majewska miejsce 9, Aleksandra Żurawicka miejsce 24.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 13 minut + 2 sekundy na ruch dla zawodnika.

W zmaganiach brało udział 53 zawodników z Czech, Polski, Ukrainy i Słowacji. 35 uczestników rozgrywek posiadało międzynarodowy ranking Fide, co świadczy o wysokiej randze turnieju.

Natomiast dzień później 24.05.2015r. w Domu Kultury w Orlovej odbył się „ 6 Memoriał Ivana Jankovce” - Turniej Szachów Błyskawicznych.

Szachiści PUKS „Fides” Węgrów bardzo ładnie zaprezentowali swoje umiejętności, zajmując czołowe lokaty.

W kategorii do lat 15 Jakub Żurawicki zdobył miejsce 3, a jego 8 – letnia siostra Aleksandra miejsce 7. Zważywszy na fakt, iż Ola trenuje 1,5 roku, jest to ogromne osiągnięcie.

W kategorii open Rafał Giers zajął 31 miejsce.

W rywalizacji brało udział 41 zawodników z Czech, Polski, Ukrainy i Słowacji. 31 zawodników posiadało ranking Fide. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 13 rund, tempem 3 minuty dla zawodnika + 2 sekundy na ruch.

Obecnie 4 zawodników PUKS „Fides” Węgrów bierze udział w Międzynarodowym Turnieju w Szachach Klasycznych. Życzymy powodzenia.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.