Promocja wytwórców regionalnych

Promocja wytwórców regionalnych

Potrawy kuchni regionalnej (galeria: 1)

Dnia 17 maja 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie osób zainteresowanych promocją potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego na terenie Powiatu Węgrowskiego zorganizowane przez Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „ Bądźmy Razem”.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Szeja – Prezes Stowarzyszenia LGD „ Bądźmy Razem”. Następnie głos zabrała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która mówiła o wspieraniu i promowaniu lokalnych twórców rękodzieła ludowego i artystycznego oraz kuchni regionalnej. Celem spotkania było zebranie pomysłów i inspiracji oraz skonsultowanie założeń przygotowywanego wspólnie z LGD „ Równiny Wołomińskiej” krajowego projektu współpracy pn. „ Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez promocję potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego”.

Każdy z obecnych gości opowiedział o swojej działalności, stworzono też mapę wytwórców i produktów regionalnych Powiatu Węgrowskiego. Obradujących odwiedził Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. W przerwie obrad próbowano specjały regionu.

Prezes LGD Małgorzata Szeja (galeria: 2)
Twórcy kuchni regionalnej i rękodzieła (galeria: 3)
Ankieta przygotowana dla uczestników spotkania (galeria: 7)
od lewej: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Prezes LGD Małgorzata Szeja (galeria: 8)