powiatwegrowski.pl - Strona główna

Promocja książki Jadwigi Peciak

Drukuj
Jadwia Peciak, autorka książki "W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO" (galeria: 1)

W Węgrowskim Ośrodku Kultury dnia 8 stycznia 2019r. odbyła się promocja książki dla dzieci „W Państwie króla Abecadło”, którą napisała Jadwiga Peciak. Pani Jadwiga jest emerytowaną nauczycielką Szkoły Podstawowej w Wyszkowie gm. Liw i aktywnym uczestnikiem zajęć Węgrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzi kronikę WUTW, a jej wieloletnia twórczość pisarska jest od kilku lat wykorzystywana w utworach wokalnych wykonywanych przez uniwersytecki zespół Art Senior, w którym śpiewa.

W spotkaniu udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która przekazała środki finansowe na wydanie publikacji, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Sekretarz Miasta Anna Kalicka wraz z radnymi, Przewodniczący Rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur i Sekretarz Gminy Katarzyna Żelazowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszkowie Irena Sowińska wraz z nauczycielami placówki, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie Iwona Żukowska, słuchacze WUTW, przyjaciele, znajomi i sympatycy twórczości aktorki, a także dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z Węgrowa wraz z nauczycielami.

Książka „W Państwie króla Abecadło”, jak podkreślała sama autorka, powstała jako pomoc w nauce alfabetu dla najmłodszych. Każda litera polskiego alfabetu ma przyporządkowaną krótką rymowankę, która łączy się w jedną barwną opowieść.

Organizatorem promocji książki był Węgrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
Występ Zespołu "Art Senior" (galeria: 15)
(galeria: 16)
Gratulacje złożyła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która sfinansowała wydanie publikacji. (galeria: 17)
Starosta Ewa Besztak przekazała autorce list gratulacyjny (galeria: 18)
Grtaulacje złożył Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela (galeria: 19)
Słowa uznania przekazali także przedstawiciele gminy Liw (galeria: 20)
Gratulacje złożyły także dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wyszkowie Irena Sowińska i dyrektor Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie Iwona Żołędowska (galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.