Prawie 10 mln zł dofinansowania ze środków budżetu państwa na kolejne inwestycje drogowe

Powiat Węgrowski pozyskał 9 485 501 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na realizację dwóch inwestycji drogowych: w Woli Orzeszowskiej oraz Wierzbnie. Pozyskanie środków było możliwe dzięki wielkiemu wsparciu Parlamentarzystów Senator RP Marii Koc oraz Posła na Sejm RP Macieja Górskiego.

Dzięki pozyskanym środkom uda się wyremontować dwie drogi powiatowe o łącznej długości ok. 3 km, a także liczne elementy dodatkowej infrastruktury. Samorząd Powiatu Węgrowskiego składa serdeczne podziękowania Senator RP Marii Koc oraz Posłowi na Sejm RP Maciejowi Górskiemu za wsparcie, dzięki któremu udało się pozyskać środki na realizację niezwykle ważnych inwestycji, na które społeczność lokalna czekała bardzo długo.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego składa także serdeczne podziękowania Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, który kolejny już raz pochylił się nad problemami naszego powiatu. Dzięki jego decyzjom kolejne środki z rezerwy budżetu państwa pozwalają na realizację kluczowych inwestycji.

Przebudowa drogi powiatowej nr 4233W Miedzna – Wola Orzeszowska – granica powiatu

Zakres prac przewiduje m.in.
- przebudowę drogi powiatowej na długości 2 186,52 mb,
- wykonanie jednostronnego chodnika w obszarze zabudowanym,
- wykonanie zjazdów,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- budowę kanału technologicznego,
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5 mm
- wykonania odwodnienia korpusu drogowego.

Dofinansowanie: 6 799 961 zł

Przebudowa drogi powiatowej nr 4244W Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno

Zakres prac przewiduje m.in.
- przebudowę drogi powiatowej na odcinku 730 mb,
- budowę chodnika na odcinku 724 mb po stronie prawej oraz na odcinku 32 mb po stronie lewej,
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5 mm
- przebudowę skrzyżowań z drogą powiatową nr 2247W,
- przebudowę zjazdów do działek znajdujących się przy drodze,
- budowę zatoki autobusowej,
- budowę miejsc postojowych,
- wymianę przepustów pod jezdnią,
- odmulenie/przebudowę rowów,
- wykonanie wpustów deszczowych oraz studni kanalizacyjnych,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Dofinansowanie: 2 685 545 zł