Powiatowy Dzień Wolontariusza

Powiatowy Dzień Wolontariusza

Warsztaty Terapii Zajęciowej i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgrowie, 4 grudnia b.r. zorganizowały kolejną edycję Powiatowego Dnia Wolontariusza.

Wydarzenie, które zgromadziło wolontariuszy z terenu powiatu węgrowskiego, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Zebranych przywitali Wicestarosta Węgrowski Marek Renik i kierownik WTZ Elżbieta Trojanowska.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miasta Węgrowa Zofia Paczóska, Przewodniczący Rady Gminy Grębków Ireneusz Kowlaski, dyrektor SOSzW w Węgrowie Hanna Kasperowicz, z-ca dyrektora MOW w Jaworku Monika Kowalska  a także przedstawiciele stowarzyszeń i kół wolontariackich działających ma  terenie powiatu.

Ideę Powiatowego Dnia Wolontariusza przedstawiła zebranym kierownik WTZ Elżbieta Trojanowska. Przygotowano także wystąpienia prelegentów. O pomysłach wolontariatu pracowniczego opowiadała Dominika Mortoń-Jaroszewska a o efektach pracy społecznej na terenie powiatu dr Mirosław Roguski.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie statuetek wyróżniającym się wolontariuszom. Drewniane statuetki w kształcie serca wykonane przez podopiecznych WTZ w Jaworku oraz SOSzW w Węgrowie otrzymali: Karolina Kłos i Aleksandra Wojdak (Fundacja By The Way), prezes Koła Wędkarskiego nr 26 w Węgrowie - Wojciech Matusik, nauczyciel i wychowawca SOSzW w Węgrowie - Marek Bałuk, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgrowie - Aneta Bok, członek Stowarzyszenia Aktywni dla Gminy Korytnica - Anna Piórkowska, współpracujący ze Stowarzyszeniem Taneczno-Gimnastycznym Max-Dance w Węgrowie - Kamil Szyndler , Proboszcz Parafii w Wierzbnie - ks. Kazimierz Jóźwiak, działająca na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju Sportu dzieci i Młodzieży w Węgrowie - Urszula Gromek, Stowarzyszenie Jacy?Tacy? - Dominika Martoń-Jaroszewska, Michał Fedorczyk, Bartosz Barański i Jakub Barszcz, współpracujący ze Szkołą Aktywności Społecznej -Wojciech Bardowski, Grupa Wolontariacka ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, Szkolne Koło Wolontariatu w Grabinach, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Ostrówku, Szkolne Koło Caritas w ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie oraz Grupa Wolontariacka MOW w Jaworku.

Muzyczną niespodziankę dla wszystkich uczestników przygotował zespół wokalno-muzyczny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.