Powiatowe obchody Dnia Edukacji

Powiatowe obchody Dnia Edukacji

Spektakl w wykonaniu sadowieńskiej młodzieży (galeria: 1)

Nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy oświatowi oraz samorządowcy z terenu Powiatu Węgrowskiego, 15 października br., uroczyście uczcili Święto Edukacji Narodowej.

Tym razem spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Uroczystości zainaugurowano otwarciem nowej pracowni gastronomicznej Technikum w Sadownem, która powstała z myślą o uczniach nowopowstałego kierunku- Technik Żywności i Usług Gastronomicznych. Zebrani goście mieli przyjemność osobiście przekonać się o talencie młodych adeptów sztuki kulinarnej. Młodzież przygotowała bowiem mnóstwo smacznych i pięknie prezentujących się potraw.

W dalszej części uroczystości, zasłużonym pedagogom wręczone zostały nagrody. Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk wyróżnił w ten sposób 9 nauczycieli , dziękując jednocześnie za miniony - ciężki dla oświaty w Powiecie Węgrowskim- rok.

W tym roku nagrodę Starosty Węgrowskiego otrzymali:

1. Kasperowicz Hanna – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Węgrowie,

2. Pełka Maria – Dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ostrówku,

3. Ryszawa Sławomir – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem,

4. Bodzon Beata – Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
w Sadownem,

5. Ciecióra Justyna – Nauczyciel biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie,

6. Petruk Katarzyna – Logopeda w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
w Węgrowie,

7. Ratyńska Izabela - Pedagog w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgrowie

8. Szczepanik Iwona – Nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie,

9. Topolińska Elżbieta – Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie,

Tradycyjnie, także dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych wręczyli zasłużonym nauczycielom wyróżnienia.

Na zakończenie spotkania, sadoweńska młodzież wystawiła sztukę Aleksandra Fredry pt. „ Kalosze”, która została zgłoszona do I edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

Spektakl w wykonaniu sadowieńskiej młodzieży (galeria: 2)
Spektakl w wykonaniu sadowieńskiej młodzieży (galeria: 3)
Uczniowie w nowej pracowni gastronomicznej( fot. P. Styś) (galeria: 4)
Otwarcie pracowni gastronomicznej (galeria: 5)