Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Znamy zwycięzców eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 6 marca 2018 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje Turnieju, przygotowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie we  współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

Miejsce 1: Kacper Kałuski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie

Miejsce 2: Michał Rychlik Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrów

Miejsce 3: Bartosz Rudnicki Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie

II grupa wiekowa (gimnazja):

Miejsce 1: Bartłomiej Zach Zespół Szkół w Kamionnie

Miejsce 2: Michał Jabłoński Gimnazjum w Miedznej

Miejsce 3: Zuzanna Wołoncewicz Publiczne Gimnazjum w Grębkowie

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

Miejsce 1: Anna Sowińska I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Miejsce 2: Jakub Urbankowski I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Miejsce 3: Jakub Telak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: st. bryg. Jarosław Soszyński, st. bryg. Dariusz Maciąg, bryg. Bogdan Boruc, st. kpt. Mateusz Bieniak, dh Ryszard Gajewski i dh Marek Rudaś. Obecna na uroczystości Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała wszystkim uczestnikom uczestnictwa w turnieju, podkreślając, że oprócz otrzymanych dyplomów i upominków, najcenniejsza jest zdobyta podczas przygotowań wiedza na temat zapobiegania pożarom.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 12)
Wystąpienie Prezesa OSP Ryszarda Gajewskiego (galeria: 13)