Powiat Węgrowski wyróżniony Medalem Jana Dobrogosta Krasińskiego

Powiat Węgrowski wyróżniony Medalem Jana Dobrogosta Krasińskiego

Nagrodzeni Medalem Jana Dobrogosta Krasińskiego (galeria: 1)

W Węgrowskim Ośrodku Kultury dnia 20 października 2017 r. odbyła się konferencja popularno-naukowa „Jan Dobrogost Krasiński – Pamięci Fundatora”. Organizatorem wydarzenia była Parafia Św. Piotra z Alkantary i Św. Antoniego z Padwy, a patronatu honorowego udzialiła Marszałek Senatu RP Maria Koc. Zebranych powitał ks. dr Romuald Kosk, dziękując wszystkim za przybycie. Następnie uczestnicy wysłuchali referatów: Bogusława Niemirki „Jan Dobrogost Krasiński na tle epoki”, Piotra Ługowskiego „Carlo i Francesco Ceroniowie – architekci i budowniczowie warszawscy przełomu XVII/XVIII w”, Romana Postka „Nagrobek J.D. Krasińskiego jako przykład sztuki emblematycznej w baroku polskim” i dr Marka Sobisza „Mecenat artystyczny J.D. Krasińskiego n a przykładzie fresków”. Po zakończonych wystąpieniach ks. dr Romuald Kos wręczył medale J.D. Krasińskiego przyznane przez Stowarzyszenie „Klasztor - Węgrów” osobom i instytucjom, dzięki którym  dziedzictwo Krasińskich może służyć kolejnym pokoleniom. Wśród wyróżnionych znalazł się również Samorząd Powiatu Węgrowskiego, w imieniu którego medal odebrała Wicestarosta Halina Ulińska. Wicestarosta w swoim wystąpieniu pogratulowała prężnych działań, jakie podejmuje Stowarzyszenia na rzecz zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego. Podkreśliła, że Powiat Węgrowski od kilku lat wspiera placówkę przekazując dotacje na jej rozwój i dokonywane prace remontowe.

Od lewej: Zofia Paczóska, ks. dr Romuald Kosk, Piotr Ługowski, Bogusław Niemirka, Roman Postek i dr Marek Sobisz. (galeria: 3)
Wicestarosta Halina Ulińska odebrała w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego Medal Jana Dobrogosta Krasińskiego. (galeria: 4)
Dziękując za otrzymane wyróżnienie Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, że że Powiat Węgrowski w poprzednich latach wsparł finasowo kościoł przekazując dotacje na jego rozwój i prace remontowe (galeria: 5)
Konferencję podsumował Ks. proboszcz Romuald Kosk. (galeria: 6)