Powiat Węgrowski Solidarny z Ukrainą

Powiat Węgrowski Solidarny z Ukrainą

„STOP WOJNIE!” - takie hasło można było usłyszeć w czwartek na węgrowskim rynku. 10 marca na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyła się manifestacja, zorganizowana przez Powiat Węgrowski we współpracy z Miastem Węgrów, poprowadzona przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

W swoich wypowiedziach uczniowie podkreślali wagę pomocy innym oraz zjednoczenia się do walki o nowy świat. O wypowiedź zostali również poproszeni Senator RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Zebrani na rynku usłyszeli piosenki „Podaj rękę Ukrainie”, „Jaskółka uwięziona” i „Wolność kocham i rozumiem” w wykonaniu uczniów liceum, jak również wykonaną po ukraińsku piosenkę „Żurawie”.

W manifestacji wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu węgrowskiego, a także dzieci z przedszkoli. Obecni byli również Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Miasta oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół.