Powiat Węgrowski dołącza do Teamu Olusia

Powiat Węgrowski dołącza do Teamu Olusia

Niespełna 2-letni węgrowianin Aleksander Matusik cierpi na rzadką chorobę genetyczną BPAN-NBIA wymagającą specjalistycznego leczenia oraz terapii. Oluś wraz z rodzicami odwiedził Starostwo Powiatowe w Węgrowie i spotkał się ze Starostą Węgrowskim Ewą Besztak oraz Wicestarostą Markiem Renikiem.

Powiat Węgrowski włączył się w pomoc Olusiowi już na początku listopada organizując zbiórkę środków w trakcie Powiatowych Obchodów Dnia Seniora, na którym wystąpiła Halina Frąckowiak, wówczas udało się zebrać prawie 4 tys. zł.

Niezwykle miłe spotkanie było okazją do zaplanowania wspólnych działań, które będą realizowane na początku przyszłego roku. Mieszkańcy powiatu węgrowskiego także mogą włączyć się w pomoc przekazując wpłatę dla fundacji „Serca dla Maluszka”, nr konta w Banku Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, NR KRS 0000387207, tytułem „1850 Aleksander Matusik” do czego bardzo serdecznie zachęcamy.