Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

7 marca odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane w związku działaniami samorządów związanymi z pomocą dla uchodźców.

W posiedzeniu wzięli udział wójtowi oraz burmistrzowie wraz z pracownikami merytorycznymi odpowiedzialnymi za pomoc społeczną. Starosta Węgrowski Ewa Besztak, przewodnicząca zespołu, poinformowała, że na dzisiaj na terenie powiatu węgrowskiego przebywa 301 zgłoszonych uchodźców.

W posiedzeniu wziął udział także Artur Skóra dyrektor SP ZOZ, który poinformował zgromadzonych o zasadach przyjmowania uchodźców do lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów. Według informacji przekazanych przez dyrektora odbywa się to obecnie bez żadnego problemu i każda osoba potrzebująca pomocy po zgłoszeniu do lekarza, na pewno ją otrzyma.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, Sylwia Domżała-Kurtiak przypomniała o zasadach obowiązujących samorządy dotyczące weryfikacji uchodźców oraz przyjmowania ich do zbiorowych ośrodków.

Na koniec odbyła się dyskusja na temat bieżącej sytuacji w każdej gminie powiatu węgrowskiego oraz prognozach dotyczących najbliższych dni.