Ponad 365 tys. zł z WFOSiGW w Warszawie trafi do jednostek OSP z powiatu węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Ponad 365 tys. zł z WFOSiGW w Warszawie trafi do jednostek OSP z powiatu węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Środki trafią do jednostek OSP na zakup sprzętu i wyposażenia, aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz dofinansowanie projektów związanych z ochroną powietrza. Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie p. Kamila Mokrzycka podpisała dwadzieścia umów dotacyjnych.

W wydarzeniu, które odbyło się 10.11.2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie wzięli udział lokalni samorządowcy i parlamentarzyści, którzy zabiegali o przyznanie jednostkom dotacji m.in: Maria Koc - Senator RP, Maciej Górski poseł RP, Sylwester Dąbrowski wicewojewoda Mazowiecki, Ewa Besztak starosta Powiat Węgrowski, Marek Renik wicestarosta Powiatu Węgrowskiego, Bogusław Szymański wójt gminy Liw. Obecni byli również Mateusz Bieniak Komendant PSP w Węgrowie i jego zastępca Dariusz Maciąg oraz Agnieszka Kiljańczyk Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach.

Wsparcie dla Młodzieżowych Ddrużyn Pożarniczych

Do czterech jednostek OSP trafi łącznie 55 700 zł na aktywowanie i doposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wsparcie otrzymają jednostki OSP Gałki, OSP Grygrów, OSP KSRG Liw i OSP Polków Sagały.

Dofinansowanie działań na rzecz ochrony powietrza

Fundusz przyznał również trzy dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. OSP Leśmogóra otrzymała na ten cel ponad 29 160 zł, do OSP w Laskach trafi ponad 26 200 zł, z kolei Gmina Łochów otrzyma 26 600 zl na realizację inwestycji na budynku OSP KSRG Łochów ul. Fabryczna.

Wsparcie jednostek OSP priorytetem WFOSiGW w Warszawie

Wsparcie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkieg Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie blisko  20 mln zł na programy skierowane do służb ratowniczych, w tym w szególności do Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2019 r. OSP z Mazowsza otrzymały w formie dotacji 90 mln zł i 3,5 mln zł w formie nieskoprocentowych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia.

Tekst i zdjęcia: WFOSiGW w Warszawie

 

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.