Ponad 20 tys. zł na środki ochrony osobistej

Ponad 20 tys. zł na środki ochrony osobistej

Powiat Węgrowski uruchomił środki finansowe na zakup środków ochrony osobistej (maseczki, środki dezynfekcyjne i rękawice). Do tej pory dokonano zakupów za ponad 20 tys. zł. W planach są kolejne transze doposażenia dla służb i instytucji.

Środki ochrony osobistej trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, SP ZOZ oraz pogotowia ratunkowego, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Ignaś i Helenka” w Kaliskach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku, Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Do tej pory zakupiono 2349 maseczek, 314 litrów płynów dezynfekcyjnych, 3550 rękawiczek.

Już niebawem kolejne transze środków ochrony osobistej trafią do służb i instytucji zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem.