Ponad 15 mln zł. trafi do samorządów z terenu powiatu węgrowskiego w ramach Programu Polski Ład edycja III PGR.

Dziś, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące ogłoszonych przez premiera RP Mateusza Morawieckiego wyników naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja trzecia – PGR.

Symboliczne czeki dla przedstawicieli samorządów, które otrzymały dofinansowanie wręczali: Senator RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba.

Podczas wydarzenia samorząd powiatu węgrowskiego reprezentowali: Starosta Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Członkowie Zarządu Powiatu Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak i Radny Powiatu Adam Strąk.

W ramach przyznanych środków na terenie powiatu węgrowskiego będą realizowane następujące inwestycje:

Powiat Węgrowski  -  „Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna” – 3 724 000,00 zł

Gmina Grębków - „Przebudowa drogi powiatowej nr 4257W Jagodne (granica powiatu) – Gałki – Kopcie – 2 450 000,00 zł i Rozbudowa remizy OSP Gałki w miejscowości Gałki" – 245 000,00 zł

Gmina Liw  - „Przebudowa i remont dróg gminnych w miejscowościach Ruchna, Zając i Starawieś" – 2 548 980,00 zł

Gmina Łochów - „Przebudowa i remont Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzuzie" – 1 372 000,00 zł

Gmina Sadowne – „Zakup autobusu elektrycznego dostosowanego do przewozu dzieci” – 2 940 000,00 zł

Miasto Węgrów  – „Modernizacja Żłobka Miejskiego w Węgrowie” – 2 000 000,00 zł

Łącznie, z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych edycja III - PGR do samorządów z terenu powiatu węgrowskiego trafi 15 279 980,00 zł.