Polityka senioralna na Mazowszu – konferencja

Polityka senioralna na Mazowszu – konferencja

Dnia 12 października 2018r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja dotycząca polityki senioralnej zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Pomocy Społecznej. Przybyli na nią: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Dyrektor MCPS Artur Pozorek, przedstawiciele MCPS, Wicestarosta Halina Ulińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie Jadwiga Snopkiewicz, a także przedstawiciele klubów seniora, organizacji pozarządowych i innych instytucji zajmujących się statutowo działalnością na rzecz osób starszych z subregionu siedleckiego. Celem spotkania było przedstawienie działań z zakresu polityki senioralnej realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zebranych powitał Pan Artur Pozorek Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Polityki Senioralnej, przedstawiając wybrane kierunki działań Województwa na rzecz seniorów. Głos zabrała także Pani Elżbieta Lanc.

Reprezentująca Samorząd Powiatu Węgrowskiego Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała przedstawicielom Województwa Mazowieckiego prężnych działań na rzecz seniorów, które wpływają na aktywizację tego środowiska. Podkreślała także, że powiat węgrowski wspiera działalność stowarzyszeń seniorów poprzez dofinansowania w ramach ogłaszanych konkursów.

Konferencja zakończyła się recitalem wokalnym wykonanym przez Pana Marka Ravskiego.

Wystąpienie Członka Zarzadu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 4)
Gości powitał dyrektor MCPS - Artur Pozorek (galeria: 8)