Podsumowanie wyników wyborów samorządowych 2024 w gminach i miastach z terenu powiatu węgrowskiego

9 kwietnia br. w I turze głosowania i w przeprowadzonej 21 kwietnia br.  II turze wyborów samorządowych 2024 mieszkańcy poszczególnych gmin i miast z terenu powiatu węgrowskiego wybrali swoich wójtów i burmistrzów kadencji 2024-2029

W Gminie Grębków wójtem wybranym w pierwszej turze głosowania został Pan Bogdan Doliński uzyskując  77,77% głosów.

W Gminie Korytnica wójtem wybranym w drugiej turze głosowania  została Pani Grażyna Chrupek uzyskując w ponownym głosowaniu 57,10% głosów.

W Gminie Liw wójtem wybranym w pierwszej  turze głosowania została Pani Katarzyna Żelazowska uzyskując 63,95% głosów.

W Gminie Łochów burmistrzem wybranym w pierwszej turze głosowania został  Pan Robert Gołaszewski uzyskując 67,97% głosów.

W Gminie Miedzna wójtem wybranym w pierwszej turze głosowania  został Pan Tadeusz Okulus uzyskując 51,14% głosów.

W Gminie Sadowne wójtem wybranym w pierwszej  turze głosowania został Pan Waldemar Cyran uzyskując 83,12% głosów.

W Gminie Stoczek wójtem wybranym w drugiej turze głosowania został Pan Zbigniew Kłusek uzyskując w ponownym głosowaniu 58,05% głosów.

W Gminie Wierzbno wójtem wybranym w drugiej turze głosowania został Pan Emil Wąsowski uzyskując w ponownym głosowaniu 57,60% głosów.

W Mieście Węgrów burmistrzem wybranym w pierwszej turze głosowania został Pan Paweł Marchela uzyskując  61,99% głosów.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik gratulują zwycięstwa w wyborczej rywalizacji i zdobycia poparcia oraz zaufania mieszkańców wszystkim wybranym na kadencję 2024-2029 Wójtom i Burmistrzom z terenu powiatu węgrowskiego.

Przedstawiciele Samorządu Powiatu kierują także wyrazy szczerego uznania dla wszystkich nowo wybranych Radnych gminnych i miejskich, podkreślając swoją otwartość na współpracę na rzecz dalszego rozwoju naszego regionu.

W sposób szczególny dziękujemy także wszystkim wyborcom, którzy w obu turach wyborów poszli do urn.

Ogólna frekwencja w wyborach samorządowych 2024 w powiecie węgrowskim wyniosła 56,20%, w tym:

m. Węgrów       56,55%

gm. Grębków    48,21%