Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z Powiatu Węgrowskiego

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z Powiatu Węgrowskiego

5. nagrody Starosty Węgrowskiego (galeria: 1)

...

Jak co roku, tak i tym razem 25 stycznia 2013 roku odbyło się w Miedznie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/2012 - prowadzonego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie. Na uroczystość przybyły władze samorządowe powiatu, poszczególnych gmin oraz działacze sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego. Gościny użyczyli włodarze Gminy Miedzna oraz dyrektorzy: Szkoły Podstawowej w Miedznie i Gimnazjum w Miedznie.

Spotkanie poprowadził Tadeusz Danaj, Członek Zarządu Powiatowego SZS podsumowując pokrótce współzawodnictwo szkół poprzez podanie ich osiągnięć w zawodach regionalnych, dziękując jednocześnie za całoroczny trud i sportowe zaangażowanie. Głos zabrała także Wicestarosta Węgrowski Ewa Besztak, gratulując szkołom uzyskanych wyników oraz zdrowej, sportowej rywalizacji, której głównym „sponsorem” jest Samorząd Powiatu Węgrowskiego poprzez coroczne przekazywanie dotacji umożliwiających realizację współzawodnictwa szkół.

Współzawodnictwo to uhonorowane zostało pucharami, które wręczali wyżej wymienieni, a także Marian Dzięcioł - Burmistrz Łochowa, Wójt Gminy Miedzna - Janusz Rutkowski, Wójt Gminy Stoczek - Mieczysław Wójcik, Wójt Gminy Grębków - Bogdan Doliński oraz Małgorzata Zyśk - członek Zarządu Powiatowego SZS. W uroczystości licznie uczestniczyli dyrektorzy szkół i nauczyciele w-f, którzy odbierali trofea.

Ocenie poddane zostały wyniki uzyskane w indywidualnych i zespołowych grach sportowych dziewcząt i chłopców w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in.: biegi przełajowe, lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka: ręczna, nożna, koszykowa - przeliczane na punkty, które po zsumowaniu całorocznej rywalizacji dały klasyfikację końcową w poszczególnych kategoriach, w których pierwszych sześć miejsc przedstawia się następująco:

W kategorii szkół podstawowych (do 150 uczniów):

1. SP Ruchna

2. SP Grabiny

3. SP Starawieś

4. SP Grygrów

5. SP Topór

6. SP Ostrówek

W kategorii szkół podstawowych (powyżej 150 uczniów):

1. SP nr 3 Łochów

2. SP Węgrów

3. SP Miedzna

4. SP Stoczek

5. SP nr 1 Łochów

6. SP Kamionna

W kategorii gimnazjów:

1. Gimnazjum Gminy Liw

2. Gimnazjum Łochów

3. Gimnazjum Stoczek

4. Gimnazjum Węgrów

5. Gimnazjum Sadowne

6. Gimnazjum Ostrówek

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. I LO Węgrów

2. ZSP Węgrów

3. LO Łochów

4. NLO Stoczek

5. ZSP Sadowne

6. ZSZ Ostrówek

Jak co roku trzem najlepszym szkołom w każdej z czterech ww. kategorii Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk ufundował albumy – Kronikę Sportu Polskiego dołączając dyplom. Po uroczystości odbyły się kuluarowe rozmowy - oczywiście o sporcie - przy kawie i ciastku.

Tekst: Tomasz Nowakowski

6. przemówienie Wicestarosty Węgrowskiego (galeria: 2)
4. kategoria szkoły ponadgimnazjalne (galeria: 3)
1. kategoria SP do 150 uczniów (galeria: 4)