powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie projektu „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 1 kwietnia 2021r., w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

W podsumowaniu udział wzięli: Elżbieta Lanc Członek Zarządu województwa Mazowieckiego, Artur Andrysiak Członek Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza, Ewa Besztak Starosta Powiatu Węgrowskiego, Marek Renik Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego, Jacek Nowotniak Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Joanna Gołębiewska-Kokoszka Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W projekcie w ramach wdrożenia programu innowacji pedagogicznej w Technikum w Węgrowie zatytułowanej „Rozwój istotnych umiejętności współczesnego technika informatyka w zakresie wsparcia biznesu” wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie z klas technikum o profilu informatycznym. Innowacja pedagogiczna polega na rozwinięciu przez uczniów i nauczycieli wiedzy i wybranych umiejętności z szeroko rozumianego wsparcia biznesu od strony informatycznej. Obejmuje wsparciem nauczycieli, którzy nauczają przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk  oraz uczniów kształcących się w tym zawodzie.

Dzięki projektowi w szkole powstała pracownia z pełnym, profesjonalnym wyposażeniem informatycznym. Wyposażenie pracowni w niezbędny sprzęt komputerowy pozwoli uczniom na ćwiczenia i praktyczne opanowanie nowych umiejętności, zorientowanych marketingowo, na wsparcie biznesu, które to umiejętności są poszukiwane na rynku pracy w obecnej dobie wysokiej i powszechnej konkurencji na wolnym rynku ekonomicznym. Dzięki temu uczniowie objęci innowacją będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy w stosunku do uczniów nauczanych tradycyjnie wg podstawy programowej zawodu technik informatyk.

Goście obejrzeli również wyposażenie pracowni informatycznej, oddanej do użytku w poprzednim roku, której koszty zakupu zostały sfinansowany przez Urząd Marszałkowski i Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.